praca w województwie pomorskim

Władysławowo

Władysławowo jest zdecydowanie jednym z najbardziej znanych polskich kurortów nadbałtyckich, każdego roku odwiedzanym przez tysiące obywateli naszego kraju. Władysławowo jest miejscowością z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Położenie nad otwartym morzem i Zatoką Pucką, a także w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego stanowi jeden z jego walorów turystycznych, praca Władysławowo.  Mieści się tutaj aż 15 kąpielisk nadmorskich. Co więcej, w mieście znajduje się port morski, którego część pełni funkcję turystycznego mola.

Władysławowo to największe miasto w powiecie puckim, znajdującym się w województwie pomorskim. W 2011 roku populacja miasta wynosiła 15 tysięcy mieszkańców. Ciekawostką jest, że z dniem 1 stycznia 2015 roku gminie miejskiej Władysławowo zostaną odebrane prawa miejskie i nadane miejscowości Władysławowo. Jest to zabieg administracyjny związany ze zmianą typu gminy z miejskiej na miejsko-wiejską.

Gospodarka miasta w znacznej mierze związana jest z jego funkcją turystyczną praca Władysławowo. Ponadto, w porcie znajdującym się na terenie miasta prowadzone jest przetwórstwo ryb, fabryka lodu i mączki rybnej o stocznia remontowa. Od maja do października cumują przy jego nabrzeżu jachty sportowe i żaglówki.

Według danych z 2012 roku w powiatowym urzędzie pracy w Pucku było zarejestrowanych 799 mieszkańców Władysławowa. Stopa bezrobocia w mieście wynosiła 8%.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz