wykres

Bezrobocie rośnie w województwie pomorskim. Czy to się zmieni w najbliższym czasie?

Bezrobocie w województwie pomorskim powoli zaczyna rosnąć. Jest to pokłosie koronawirusa. Czy to może zmienić się w najbliższym czasie?

Pandemia koronawirusa odbiła się na wielu branżach. Część firm i przedsiębiorstw musiała zawiesić lub całkiem zlikwidować swoją działalność. Z braku funduszy, a także klientów nie mogli pozwolić sobie na utrzymywanie lokalu, czy też pracowników. To wszystko sprawiło, że wiele osób straciło miejsce pracy. Niestety, w związku z tym poziom bezrobocia w województwie pomorskim zaczął rosnąć. Urzędy Pracy są gotowe na przyjęcia tych osób i udzielenie im pomocy. Pośredniczą w szukaniu dla nich zatrudnienia, a także proponują ciekawe kursy oraz szkolenia.

Czy stopa bezrobocia zmniejszy się w najbliższym czasie?

Wszystko wskazuje na to, że proces odbudowy gospodarki może być powolny. Część firm już otworzyła swoją działalność, jednak wciąż nie mają tak wielu zamówień, jak dotychczas. To wszystko negatywnie odbiło się również na pracownikach. To oznacza, że wiele osób pozostanie bez zatrudnienia przez dłuższy czas. Pandemia koronawirusa odbiła się negatywnie na takich branżach jak gastronomia, transport, czy też kosmetyka oraz fryzjerstwo.

Trudno jest jednoznacznie określić, czy w najbliższym czasie jest szansa na to, żeby stopa bezrobocia zmniejszyła się. Wszystko zależy od tego, jak dalej będzie rozwijała się sytuacja epidemiologiczna, a to też jest niezwykle trudne do przewidzenia.

Informacje o autorze

Sebastian

Komentarz

  1. Avatar for Daniel

    Daniel

    02 wrz 2020 - 12:03

    w mediach mówią, że gospodarka się odbija, a ofert pracy jest o dużo mniej niż sprzed epidemii

Napisz komentarz