zwolnienia z pracy

Rynek pracy a koronawirus. Czy posypią się zwolnienia grupowe?

Mieszkasz w województwie pomorskim i obawiasz się o swoje miejsce pracy? Obecnie wielu pracowników boi się, że straci pracę z powodu pandemii koronawirusa. Wiele firm zawiesiło swoją działalność, część również zdecydowała o likwidacji działalności. Czy to oznacza, że w Polsce mogą wystąpić zwolnienia grupowe?

W województwie pomorskim, podobnie jak w pozostałych rejonach Polski, wielu przedsiębiorców boryka się z nie lada problemem związanym z pandemią koronawirusa. Firmy straciły dochody, a tym samym ponoszą same koszty. Część postanowiła zamknąć, bądź zawiesić działalność. To oczywiście wiąże się z koniecznością zwolnienia swoich pracowników. Zmiany na rynku pracy są gwałtowne, a zapowiadają się jeszcze bardziej dynamiczne.

Firmy zapowiadają zwolnienia grupowe

W wielu rejonach Polski, również w województwie pomorskim część firm zapowiada zwolnienia grupowe. Mocno prawdopodobnym powodem jest pandemia koronawirusa, Wśród firm, które będą zmuszone do zwolnień są przedsiębiorstwa z takich branż jak produkcja mebli, przedsiębiorstwa zajmujące się konstrukcjami stalowymi, czy też biura podróży oraz firmy transportowe. Na ten moment trudno jest przewidzieć skutki, jakie wywoła pandemia koronawirusa. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie popadać w panikę. Czeka nas nieunikniony wzrost bezrobocia, jednak nie wiadomo na jakim poziomie. Sytuacja powinna rozwiązać się w przeciągu najbliższych miesięcy.

Informacje o autorze

Sebastian

Komentarz

  1. Avatar for Jeremi

    Jeremi

    10 sie 2020 - 11:35

    w naszej firmie, która zatrudniała około 60 osób zostało 48
    każdy z nas obawia się o posadę

Napisz komentarz