egzamin studenci

Koronawirus a studia – co z egzaminami?

Pokłosiem pandemii koronawirusa są zamknięte szkoły, a także uczelnie wyższe. To wszystko wpływa na wykształcenie młodych ludzi. Mogą oni oczywiście nadrabiać zaległości na bieżąco we własnym domu. Co jednak z egzaminami?

Specjaliści otwarcie mówią o tym, że istnieje spore prawdopodobieństwo konieczności przełożenia egzaminów maturalnych w szkołach średnich. To samo może spotkać studentów. Istnieje szansa na to, że semestr letni zostanie wydłużony, a tym samym sesja odbędzie się w nieco gorętszych, na przykład lipcowych warunkach. To dotyczy studentów w całym kraju, również tych studiujących w województwie pomorskim.

Jak wykorzystać czas wolny w domu?

Jeżeli jesteś studentem i w obecnej sytuacji masz dla siebie bardzo dużo czasu, postaraj się go wykorzystać pożytecznie. Nie marnuj go jedynie na oglądanie zaległych seriali, a także filmów. Postaw na pisanie pracy dyplomowej, a także na poszerzanie swoich horyzontów. Dobrym pomysłem może okazać się, na przykład nauka języka obcego. Wystarczy, że poświęcisz chwilę na tę czynność każdego dnia. Efekty zauważysz bardzo szybko, a to na pewno zaowocuje w przyszłości.

Oczywiście nie masz również dostępu do uczelnianej biblioteki, w której mógłbyś wypożyczyć niezbędne dla Ciebie książki. To jednak żadna wymówka, ponieważ w sieci możesz również znaleźć wiele naukowych publikacji dostępnych online. Ponadto wiele bibliotek digitalizuje swoje zbiory, z czego również możesz swobodnie skorzystać.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz