Przerwa na papierosa w pracy. Wolno na nią wychodzić?

Przerwa na papierosa w pracy. Wolno na nią wychodzić?

Obecnie palaczy jest coraz mniej. Wiele osób zdecydowało się na rzucenie palenia ze względu na swoje zdrowie oraz pieniądze. Wciąż jednak jest grono osób, które pali. Czy mogą oni palić w pracy? Odpowiedź znajdziesz w naszym krótkim artykule.

Czy pracownik, który pali papierosy może iść na przerwę, żeby zrealizować swoją potrzebę? Dziś postanowiliśmy się przyjrzeć praktykom firm w województwie pomorskim. W końcu palenie jest bardzo niezdrowe i ma negatywny wpływ na zdrowie każdego człowieka.

Przerwa w pracy na papierosa

Palenie papierosów w miejscu pracy jest dość kontrowersyjne. Jednak osoby, które zmagają się z nałogiem mają trudny orzech do zgryzienia. Z jednej strony nie chcą odrywać się od swoich obowiązków. Poza tym nierzadko bywa, że jest to element sporny pomiędzy palaczami oraz osobami niepalącymi. Jak to zatem wygląda w praktyce?

W przepisach bez trudu można znaleźć informacje na temat tego, że każdemu pracownikowi przysługuje czas na odpoczynek. Jest to minimum 15 minut przerwy, jeżeli czas pracy wynosi sześć godzin. To oznacza, że każda osoba może wykorzystać ten czas według własnych, indywidualnych preferencji, o czym warto pamiętać. To oznacza, że palacze mogą wykorzystać przerwę w pracy tak, jak chcą. Jedni zdecydują się na krótki spacer, inni zjedzą lunch, a jeszcze inni skoczą do sklepu. To indywidualna sprawa każdej osoby, o czym zawsze warto pamiętać.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz