koronawirus a praca

Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na nasze życie zawodowe?

Ponad pół roku temu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii. Koronawirus towarzyszy nam już od tak wielu miesięcy i wciąż sieje spustoszenie również w naszym kraju. Jest to nowa normalność, która znacznie wpłynęła na nasze życie zawodowe. Pora przyjrzeć się temu nieco bliżej.

W marcu, kwietniu i czerwcu było znacznie mniej potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa. Obecnie liczby każdego dnia są coraz większe i już są liczone w tysiącach. Dziś jednak jesteśmy nieco lepiej przygotowani na tę nierówną walkę. Przede wszystkim część firm wypracowała odpowiednie środki ochrony, spełniania obostrzeń, a także umożliwiła swoim pracownikom wykonywanie pracy zdalnie. Nie da się ukryć, że również w województwie pomorskim pandemia koronawirusa znacznie wpłynęła na życie zawodowe. W jaki sposób dokładnie?

Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na życie zawodowe Pomorzan?

Na pewno zarówno w małych, jak i dużych firmach standardem stało się codzienne mierzenie temperatury swoim pracownikom, ale również dezynfekcja rąk oraz konieczność zachowywania dystansu społecznego. Często pracownicy zajmują co drugie stanowisko. Odstępy między biurkami zwiększyły się. Dodatkowo część osób pracuje zdalnie.

Izolacja jest najlepszym sposobem na walkę z tym trudnym wrogiem, jakim jest wirus. Powoli przyzwyczajamy się do nowej rzeczywistości. Część firm przygotowała nowe systemy komunikacji pomiędzy poszczególnymi pracownikami oraz działami.

Informacje o autorze

Sebastian

Komentarz

  1. Avatar for Monika

    Monika

    29 gru 2020 - 12:10

    Niech to już się skończy, każdy tęskni za normalnością

Napisz komentarz