rekrutacja online

Rekrutacja zdalna – to musisz o niej wiedzieć

Zdalna rekrutacja obecnie już nikogo nie dziwi. Stała się popularna z powodu pandemii koronawirusa. Wielu pracodawców korzysta z tej formy, ponieważ jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Co musisz wiedzieć o tego typu rekrutacji? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.
Jeżeli poszukujesz pracy w województwie pomorskim w obecnych czasach, powinieneś być przygotowany na możliwość wzięcia udziału w rekrutacji zdalnej. Stała się ona popularna przez pandemię koronawirusa, jednak należy podkreślić, że część przedsiębiorców już wcześniej chętnie korzystała z tej formy zatrudniania pracowników.

Co musisz wiedzieć o rekrutacji zdalnej?

Przede wszystkim najczęściej odbywa się to w taki sposób, że pracodawca zbiera dokumenty aplikacyjne od potencjalnych kandydatów. Zazwyczaj wysyłają oni je drogą elektroniczną, na przykład mailowo. Następnie rekruter odzywa się do wybranych kandydatów i umawia się na zdalną rozmowę rekrutacyjną. Bardzo często odbywa się ona za pośrednictwem połączenia telefonicznego, czy też połączenia wideo przy pomocy komunikatora internetowego. Na podstawie takiej rozmowy pracodawca podejmuje decyzję, którego z kandydatów przyjmie na określone stanowisko.

Jak przygotować się do rekrutacji zdalnej?

Oczywiście do zdalnej rekrutacji należy się w odpowiedni sposób przygotować. Jak to zrobić? Przede wszystkim powinieneś zebrać jak najwięcej informacji na temat firmy, w której będziesz ubiegać się o stanowisko. Ważne jest również to, abyś podczas rozmowy rekrutacyjnej był do niej odpowiednio, stosownie ubrany. Komunikacja nie może być w żaden sposób zakłócona, a zatem dobrym pomysłem będzie odizolowania się na czas jej trwania w innym pokoju.

Informacje o autorze

Sebastian

Komentarz

  1. Avatar for Jano

    Jano

    05 Sie 2020 - 10:59

    Do zdalnej rekrutacji trzeba się przygotować tak samo jak do normalnej. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy sprzęt sprawnie działa i czy internet odpowiednio hula

Napisz komentarz