praca w województwie pomorskim

Tczew

 Tczew jest miastem powiatowym położonym w środkowo-zachodniej części województwa pomorskiego, nad Wisłą, 30 km od Gdańska. Osoby poszukujące zatrudnienia w tym mieście na aktualne oferty pracy z Tczewa i okolic mogą liczyć na stronie Praca Tczew.

Tczew jest czwartym pod względem liczby ludności miastem województwa pomorskiego. Jego populacja na dzień 02.01.2013r. wynosiła  59 354 osoby, a powierzchnia – 22,3 km². Co ciekawe, Tczew jest najstarszym miastem na Pomorzu, bowiem jego historia sięga pierwszej połowy XII wieku.

Poziom bezrobocia w powiecie tczewskim można uznać za średni. W lutym 2013r. w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 6,1 tysiąca osób bezrobotnych, co stanowi 15,3% wszystkich aktywnych ekonomicznie osób w regionie. W strukturze zawodowej osób bezrobotnych przeważają osoby bez zawodu oraz przedstawiciele takich specjalizacji, jak: sprzedawca, kucharz, pracownik budowlany, pracownik gospodarczy, szewc, krawiec.

Poziom rozwoju gospodarczego miasta i okolic można uznać za średni. Ważnym elementem tczewskiej gospodarki są rolnictwo i turystyka, odgrywające znaczącą rolę w strukturze zatrudnienia lokalnej społeczności. Tczew to także duży ośrodek usługowy i handlowy.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz