praca w województwie pomorskim

Bytów

Znalezienie pracy na terenie Bytowa może przysporzyć wielu problemów ze względu na fakt, że powiat bytowski cechuje się dość wysoką stopą bezrobocia, której wartość jest 4 wartością w województwie pomorskim wśród regionów cechujących się najwyższym odsetkiem osób bezrobotnych. W lutym 2013r. procentowy udział osób bezrobotnych w ogóle aktywnych ekonomicznie w powiecie wynosił 24,5%. Niewielki rozmiar miasta oraz duże bezrobocie wpływają na fakt, że oferty pracy skierowane do lokalnej społeczności Praca Bytów obejmują głównie konkretne grupy zawodów i nie pokrywają zapotrzebowania na miejsca pracy.

Bytów położony jest w środkowej części województwa, 90 km na południowy zachód od centrum Gdańska. Geograficznie miasto  położone jest na Pojezierzu Bytowskim, nad rzekami Borują oraz Bytową i jeziorem Jeleń. Populacja miasta wynosi 17 tysięcy osób, a jego powierzchnia to 8,7 km2.

Na terenie miasta swą działalność gospodarczą prowadzi ponad 1800 podmiotów gospodarczych, wśród których większość reprezentuje sektor usług i handlu i stanowi niewielkie firmy rodzinne zatrudniające zaledwie kilku pracowników. Ponadto, w mieście rozwija się przemysł elektroniczny, spożywczy, drzewny i metalowy. Bytów jest także ważnym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz