stres może być powodem twojej absencji w pracy

Mieszkasz w województwie pomorskim? Stres może być powodem Twojej absencji w pracy

Stres związany z pracą może dopaść każdego. Również osoby mieszkające w województwie pomorskim. Okazuje się, że jest to jeden z głównych powodów, dla których pracownicy nie przychodzą do pracy.

Niekiedy działa pozytywnie – motywuje do działania. Jednak czasami zaczyna działać destrukcyjnie. Wtedy traci na tym cała firma. Co wywołuje stres? Najczęściej jest to nadmierne obciążenie pracą oraz bardzo krótkie terminy realizacji projektów. Bywa to też zbyt duża odpowiedzialność i przede wszystkim brak wsparcia osób na wyższych stanowiskach. Nie wyklucza się również takich czynników stresogennych jak niewłaściwe oświetlenie, hałas, zapach, czy nawet zbyt niska albo zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu, w którym przebywają pracownicy.

Niestety, osoby, które dotyka stres często nie uzyskują odpowiedniej pomocy. Dlaczego? Otóż ten problem bywa najzwyczajniej bagatelizowany. A długotrwały stres w znacznej mierze odbija się na zdrowiu zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Może prowadzić do bardzo poważnych chorób. Depresji, chorób psychosomatycznych, czy nerwicy. Tego problemu nie warto lekceważyć. A jak pracodawca może niwelować negatywne skutki stresu? Powinien przeprowadzić odpowiednią analizę, która doprowadzi go do przyczyn napięć i stresu wśród pracowników. Dzięki temu pracodawca będzie miał odpowiednią wiedzę i będzie mógł polepszyć sytuację w firmie. Oprócz tego szef może również zaproponować pracowników odpowiednie szkolenia, która zwiększą ich świadomość w tej dziedzinie.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz