czym zajmuje się asystent do spraw logistyki

Czym zajmuje się asystent do spraw logistyki na Pomorzu?

Wydawać by się mogło, że rynek pracy już nasycił się logistykami. Są technika logistyczne oraz studia o tym kierunku. Ludzie chętnie decydują się na kształcenie w tej branży. Praca często ma charakter biurowy i na pewno nie jest nudna.

Ale mimo wszystko logistyków na rynku wciąż brakuje! Są poszukiwani również na Pomorzu. Na przykład w roli asystenta do spraw logistyki.

Czym zajmuje się osoba na tym stanowisku?

Otóż przede wszystkim poszukiwaniem nowych, potencjalnych dostawców usług dotyczących infrastruktury zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Musi się kontaktować z dostawcami wszelakich usług. Ponadto nieustannie poszukuje nowych, potencjalnych dostawców różnych maszyn i urządzeń oraz samych ich serwisów. Asystent do spraw logistyki także tworzy i wysyła zapytania ofertowe do dostawców i projektuje różne zestawienia, które ułatwiają podejmowanie decyzji w tej dziedzinie. Powinien także współtworzyć dokumentacje działu utrzymania ruchu. Oczywistym jest również to, że weryfikuje faktury zakupowe pod względem zgodności ilościowej, jakościowej oraz wartościowej.

Firmy w zamian za wykonywanie takich obowiązków oferują możliwość awansu zawodowego oraz finansowego. Pracownik zdobywa doświadczenie w firmie, która niejednokrotnie jest liderem w swojej branży. Oprócz tego ma możliwość uczestniczenia w szkoleniach, które są niezbędne na takim stanowisku pracy. Również niejednokrotnie wspomaga innowacyjne projekty dla międzynarodowych koncernów. To wszystko często wiąże się z wysokimi zarobkami, ale też stresem, bo to stanowisko pracy do najłatwiejszych nie należy.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz