praca w mediach

Praca w mediach w województwie pomorskim. Czego oczekuje się od pracowników?

Ogólnopolskie koncerny medialne bardzo często szukają pracowników w województwie pomorskim. Popularnym stanowiskiem jest na przykład specjalista do spraw marketingu online. To bardzo przyszłościowy zawód, dlatego warto zdobywać kwalifikacje właśnie w nim.

Czego pracodawcy oczekują od kandydata na to stanowisko? Przede wszystkim jest to umiejętność analizy rzeczywistości biznesowej w oparciu nie tylko o cechy, ale także korzyści oraz zalety. Ponadto przedsiębiorcy chcą, aby przyszły pracownik posiadał niezbędną wiedzę o skuteczności kampanii w social mediach, nie tylko tę teoretyczną, ale również praktyczną. Co do wiedzy ważna jest także ta z zakresu e-commerce, a także z obszaru reklamy online. Liczy się znajomość kluczowych pojęć, takich jak UTM, CRM, RTB czy marketing automation. Oczywiście istotne w takim przypadku jest również doświadczenie w pisaniu oraz publikowaniu wszelkich treści marketingowych lub dziennikarskich w Internecie.

Ważna jest również doskonała znajomość narzędzi Microsoft Word, a także Microsoft Excel. W tej pracy przydatna może okazać się również umiejętność obsługi Google Analytics, WordPress, Photoshop, Adobe Premiere Pro, czy After Efects. Oczywiście bardzo istotna jest również kreatywność kandydata oraz umiejętność reagowania na zmiany natychmiastowo. Dynamika i szybkość reakcji jest bardzo istotna.

Jest to praca pełna wyzwań, w której może odnaleźć się wiele osób. Trzeba jednak w tym zawodzie poświęcić się na zdobywanie wiedzy praktycznej. Ważne jest to, aby być na bieżąco z trendami.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz