błędy w CV

Tych błędów unikaj podczas pisania CV

Tworząc swój życiorys warto pamiętać o tym, aby ten dokument w odpowiedni sposób dopracować. Będzie to świadczyło o naszym profesjonalizmie, a przede wszystkim o zaangażowaniu w proces rekrutacyjny. Nie pozwólmy już na początku odrzucić naszej kandydatury. Byłoby szkoda, gdyby nasze marzenia zostały przekreślone przez bezmyślny błąd w CV. Jeśli mieszkasz w województwie pomorskim, Ciebie również będą dotyczyć poniższe rady.

Jakich błędów należy się wystrzegać? Często pracownicy zapominają umieścić w tym dokumencie informacji o swoich osiągnięciach. To może przekreślić Twoje szanse na zdobycie zatrudnienia. Warto jest pochwalić się zdobytymi osiągnięciami w poprzednich miejscach pracy. Pracodawcy zwracają uwagę na takie szczegóły. Podczas tworzenia tego dokumentu lepiej nie podawaj niepotrzebnych danych. Chaos w CV nie jest mile widziany. Ten dokument powinien być przede wszystkim przejrzysty, a pracodawca już na pierwszy rzut oka powinien zapoznać się z najważniejszymi informacjami na Twój temat.

W drugą stronę działa to podobnie – nie pomijaj ważnych informacji. Nie zapomnij o tym, aby napisać swoje dane kontaktowe oraz dokładny zakres swoich dotychczasowych obowiązków. Postaraj się, aby ten dokument był czytelny i dobrze skonstruowany pod kątem graficznym. Okazuje się, że taka czytelność ma również bardzo istotne znaczenie. W dokumencie możesz użyć kolorów, to pozwoli na wyróżnienie się spośród całej listy kandydatów.

Jeśli zauważysz interesujące Cię ogłoszenie, postaraj się na nie odpowiedzieć jak najszybciej. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnej sytuacji, w której Twój potencjalny szef już wcześniej porozmawia z kimś innym. Lepiej działać jak najszybciej, bowiem niezła okazja mogłaby przelecieć nam koło nosa.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz