CV

Tak urozmaicisz swoje CV

Bardzo ważne jest to, aby już na samym starcie przykuć uwagę rekrutera, gdy staramy się o zatrudnienie w konkretnym przedsiębiorstwie. Nie powinniśmy stawiać na sztampowe dokumenty, na które potencjalny pracodawcy jedynie „rzuci okiem”. Wyróżnijmy się od razu, wtedy zdecydowanie zwiększymy swoje szanse na zatrudnienie. To sprawdzi się również, gdy mieszkamy w województwie pomorskim.

Co zrobić, aby urozmaicić swój życiorys? Dobrym pomysłem może okazać się postawienie na uwypuklenie swoich wyjątkowych, szczególnych osiągnięć. Do tej puli należy, na przykład udział w konkursach o międzynarodowym charakterze, czy też zdobycie jakiejś istotnej, branżowej nagrody. Warto wspomnieć o tym w CV, dzięki temu zaprezentujemy się jako osoba zaangażowana i chcąca się nieustannie rozwijać. A w końcu to jest bardzo istotne w bardzo wielu zawodach.

Wyróżnić możemy się także znajomością nietypowych języków obcych. Świat staje się coraz to mniejszy, zatem w wielu przedsiębiorstwach może przydać się pracownik, który zna takie języki jak japoński, koreański, chiński, a nawet i czeski. Obecnie znajomość języka angielskiego oraz niemieckiego nie jest niczym nadzwyczajnym, zatem może warto postawić na coś innego?

W CV nie zapomnijmy umieścić informacji dotyczących wolontariatu. Warto angażować się w takie przedsięwzięcia – istotne jest to, aby pomóc innym osobom. Przy tym zdobędziemy również grono świetnych przyjaciół, którym nie jest obojętny los pozostałych. Ponadto zdobędziemy cenne doświadczenie. W życiorysie umieść też adnotacje dotyczące Twoich zainteresowań. To pozwoli potencjalnemu pracodawcy na choć drobne poznanie Twojej osoby. Być może Twoje zainteresowania będą pokrywały się z tymi rekrutera?

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz