praca w województwie pomorskim

Słupsk

Poziom bezrobocia w Słupsku jest dużo niższy niż w całym powiecie słupskim, co bezpośrednio wiąże się z istotną funkcją handlową, usługową i przemysłową jaką odgrywa miasto wśród wszystkich ośrodków miejskich województwa pomorskiego. W lutym 2013r. w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 7,8 tysięcy bezrobotnych, co stanowi 23,8% wszystkich aktywnych osób w powiecie. Z kolei, stopa bezrobocia w samym mieście wynosi zaledwie 12,9%, co jest 6 wartością w województwie. Pod linkiem Praca Słupsk osoby bezrobotne poszukujące zatrudnienia w Słupsku mogą znaleźć aktualne oferty pracy z tego regionu.

Słupsk jest trzecim co do liczby ludności miastem województwa pomorskiego, zamieszkałym przez 95 tysięcy osób. Jest siedzibą władz powiatu słupskiego i miastem na prawach powiatu, położonym na Pobrzeżu Koszalińskim, w odległości 18 km od Bałtyku.

Gospodarka Słupska opiera się na handlu, usługach i przemyśle.  Do głównych gałęzi słupskiego przemysłu należy: obuwniczy, maszynowy, tworzyw sztucznych, okienny, samochodowy, meblarski i kosmetyczny. Co ważne, w Słupsku funkcjonuje działa Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, posiadająca filie w Koszalinie, Redzikowie, Debrznie, Szczecinku i Wałczu. Strefa ma duży potencjał rozwojowy, gwarantujący wiele miejsc pracy dla lokalnej społeczności.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz