Praca w biurze dla introwertyków. Czy to da się pogodzić?

Praca w biurze dla introwertyków. Czy to da się pogodzić?

Introwertycy to osoby, które mają trudności z nawiązywaniem relacji z innymi. Najlepiej czują się w swoim własnym towarzystwie, a więc praca zespołowa jest dla nich nierzadko dużym wyzwaniem. Czy dobrze odnajdują się zatem w pracy biurowej?

Introwertyków w firmach w województwie pomorskim nie brakuje. Tak naprawdę nierzadko jest ich znacznie więcej, niż ekstrawertyków, którym znacznie łatwiej jest się odnaleźć w realiach pracy biurowej, a w szczególności zespołowej. Nie warto jednak stawiać sobie granic ze względu na pewne predyspozycje osobowościowe. Kluczowe jest to, aby zadbać o swój rozwój i odważnie kroczyć po awans czy podwyżkę.

Praca w biurze, a introwertyzm

Introwertycy mogą się bardzo dobrze odnaleźć w biurze. Najczęściej mają oni bowiem trudności z nawiązywaniem nowych znajomości. Jeżeli zatem będą cały czas znajdować się w stałej grupie osób, poradzą sobie z pracą zespołową. Oczywiście mogą, a nawet powinni oni nieustannie dbać o swój rozwój i wychodzić z własnej strefy komfortu. Dzięki temu rozwiną swoją osobowość i uporają się z trudnościami, jakie ich spotykają na co dzień. Ważne jest to, aby pracowali nad własnymi umiejętnościami komunikacyjnymi, a więc korzystali z okazji i jak najczęściej rozmawiali z obcymi osobami.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz