Dlaczego w branży IT potrzebni są humaniści?

Dlaczego w branży IT potrzebni są humaniści?

Wydawać by się mogło, że w branży IT potrzebne są tylko ścisłe umysły. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Jak udowadniają firmy z województwa pomorskiego, poszukują również humanistycznych do tego typu działów. Dlaczego?

Branża IT bardzo dynamicznie się rozwija. Zdecydowanie jest przyszłościowa, a dobra wiadomość dla humanistów jest taka, że również odnajdą dla siebie w niej miejsce. Programista tworzy bowiem odpowiednią dokumentację, z kolei osoba z kompetencjami humanistycznymi powinna ją przekazywać w sposób przystępny klientom. Co to oznacza w praktyce?

Humaniści w branży IT

Humaniści odnajdą się w wielu różnorodnych zawodach, takich jak: product owner, project manager, CEO, CMO, CFO, Chieg Marketing Oficer. Oczywiście należy przy tym podkreślić, że tego typu pracownicy również muszą posiadać wiedzę na temat programowania. Jest to szalenie ważne, ponieważ pracując w tej branży, opracowując konkretny produkt, a także go sprzedając, muszą wiedzieć w jaki sposób to zrobić.

Na szczęście na rynku jest dostępnych wiele różnorodnych kursów i szkoleń, które pomagają rozwijać swoje kompetencje i kwalifikacje w tej branży. Jeżeli zatem jesteś osobą, która zna się na rzeczy i chce dążyć do nieustannego rozwoju – na pewno doskonale poradzisz sobie w tej branży.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz