Praca na pół etatu czy na cały etat? Co będzie dla Ciebie lepsze?

Praca na pół etatu czy na cały etat? Co będzie dla Ciebie lepsze?

Zastanawiasz się nad tym, jaki rodzaj umowy będzie dla Ciebie najlepszy? Pół etat, ¾ etatu, a może cały etat? Niektóre firmy oferują również możliwość zatrudnienia na podstawie umowy zlecenie czy o dzieło. Którą z nich warto wybrać?

Jeżeli szukasz pracy w województwie pomorskim, na pewno zastanawiasz się, który rodzaj umowy będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. W naszym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które podpowiedzą Ci, na którą z nich warto postawić.

Jaki rodzaj umowy wybrać?

Jeżeli masz dodatkowe zobowiązania, np. musisz opiekować się dziećmi czy bliską osobą, która jest niepełnosprawna czy swoimi rodzicami albo dziadkami – umowa na pół etatu albo ¾ będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Wtedy nie spędzisz w pracy zbyt długiego czasu, za to bez trudu będziesz mógł łączyć obowiązki prywatne ze służbowymi. Z kolei cały etat jest idealny dla tych osób, które chcą w pełni poświęcić się jednej firmie i zależy im na stabilności oraz możliwości pięcia się po szczeblach kariery zawodowej.

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że coraz więcej osób stawia również na umowę o dzieło albo zlecenie. To doskonały wybór dla tych, którzy już posiadają umowę o pracę w innej firmie i chcą sobie dorobić, czy też dla uczniów i studentów.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz