praca w województwie pomorskim

Nowy Dwór Gdański

Nowy Dwór Gdański jest miastem położonym w północno-wschodniej części województwa pomorskiego, 35 km na południowy wschód od Gdańska. Co ważne, powiat nowodworski, którego to miasto jest siedzibą , charakteryzuje się najwyższym poziomem bezrobocia w całym województwie. Według danych GUS z lutego 2013r. w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 3,9 tysiąca bezrobotnych, co stanowiło aż 32,2% aktywnych ekonomicznie w regionie.

Nowy Dwór Gdański jest najmniejszym miastem powiatowym w województwie, zamieszkałym przez około 9,9 tysiąca osób i zajmującym powierzchnię 5 km2. Geograficznie znajduje się nad rzeką Tugą w centralnej części Żuław Wiślanych.

Gospodarka powiatu nowodworskiego bazuje na walorach turystycznych tego regionu i opiera się o rolnictwo i turystykę, które nie zaspokajają zapotrzebowania na miejsca pracy w regionie. W okolicy brak jest jakichkolwiek większych zakładów przemysłowych, które mogłyby zapewnić zatrudnienie części lokalnej społeczności. W mieście rozwija się branża handlowa i usługowa, a także drobne przetwórstwo rolno-spożywcze. Ze względu na duży poziom bezrobocia znalezienie zatrudnienia w Nowym Dworze Gdańskim nie należy do najłatwiejszych, a proces poszukiwania pracy może potrwać nawet kilkanaście miesięcy. Oferty pracy z regionu nowodworskiego dostępne są pod linkiem Praca Nowy Dwór Gdański.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz