mieszkańcy Pomorza biją rekordy

Mieszkańcy Pomorza pobijają rekordy

Pierwszy raz od wielu lat, tak wielu mieszkańców województwa pomorskiego jest w ciągłym zatrudnieniu! Okazuje się, że wskaźnik zatrudnienia jest wyższy niż ten przecięty w Unii Europejskiej! W ubiegłym roku wskaźnik wyniósł prawie siedemdziesiąt trzy procent.

Ciągły rozwój gospodarki

Gospodarka w całej Polsce nieustannie się rozwija, dlatego też bezrobocie jest coraz niższe. Podobnie jest w województwie pomorskim, gdzie pracodawcy cały czas poszukują nowych pracowników w różnych branżach. W 2018 roku w tym rejonie Polski została odnotowana najniższa liczba bezrobotnych osób w całej historii województwa. Było to lekko ponad czterdzieści osiem tysięcy. To wiąże się również z niską stopą bezrobocia w wysokości 5,3 procent.

Rządy pracownika

Ciekawym zjawiskiem jest to, że w obecnych czasach rynkiem pracy rządzi pracownik. Firmy podnoszą stawki wynagrodzeń, żeby znaleźć coraz to lepszych specjalistów w konkretnych branżach. To zjawisko jest widoczne już od dłuższego czasu, jednak teraz przeżywa prawdziwe apogeum. Niemal każda osoba, która poszukuje pracy może wprost przebierać w poszczególnych ofertach. Sprzyja to szczególnie młodym osobom z wyższym, specjalistycznym wykształceniem. Dzięki temu mogą oni zdobyć dobre zatrudnienie już na początku ścieżki zawodowej.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz