bezrobotny

Coraz mniej bezrobotnych w województwie pomorskim!

Obecnie w Polsce mamy do czynienia z rynkiem pracownika. To oznacza, że pracodawcy muszą się bardzo starać, aby znaleźć dobrych specjalistów. Zachęcają ich nie tylko wysokim wynagrodzeniem, ale również różnego rodzaju benefitami w postaci, na przykład karty Multisportu. Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców województwa pomorskiego jest taka, że stopa bezrobocia w tym rejonie naszego kraju cały czas spada!

Stopa bezrobocia w kwietniu niższa niż w marcu

W kwietniu liczba osób zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy w województwie pomorskim spadła do 4,9 procent. To oznacza, że jest ona niższa, niż w ubiegłym miesiącu! W marcu wynosiła ona 5,1 procent. Osoby bezrobotne szybciej otrzymują satysfakcjonujące ich zatrudnienie. Przedsiębiorstwa cały czas się rozwijają i poszukują specjalistów w przeróżnych dziedzinach.

Kierowcy poszukiwani

W całym kraju pracodawcy szukają wykwalifikowanych pracowników, na przykład zawodowych kierowców. W tym przypadku istotne jest samo doświadczenie, a także posiadane kwalifikacje. Trzeba jednak przyznać, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca została odnotowana nieco mniejsza liczba ofert pracy. Zmniejszyła się ona o 1,3 procent.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz