praca w województwie pomorskim

Lębork

Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w Lęborku i okolicach aktualne oferty pracy mogą znaleźć na Praca Lębork, w lokalnej prasie i w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Lębork jest 35-tysięcznym miastem, położonym w północnej części województwa pomorskiego 60 km w linii prostej w kierunku północno-zachodnim od Gdańska. Geograficznie położony jest nad rzeką Łebą na północnym krańcu kompleksu leśnego Puszczy Kaszubskiej. Lębork jest miastem powiatowym, siedzibą powiatu lęborskiego i zajmuje powierzchnię 17,8 km².

Na terenie miasta zarejestrowanych jest ponad 4,5 tysiąca podmiotów gospodarczych, wśród których większość to mikro i małe przedsiębiorstwa sektora prywatnego. Lębork jest ośrodkiem przemysłu elektromaszynowego, spożywczego, mineralnego (cegielnia Wienerberger) oraz lekkiego. Miasto to także główne centrum handlowe i usługowe regionu,  stanowiące zaplecze dla wiejskich terenów powiatu lęborskiego.

Sytuacja na lęborskim rynku pracy jest dość niekorzystna, jako że stopa bezrobocia w powiecie jest wyższa o 8 procent od średniej stopy bezrobocia w całym województwie i wynosi 22,6%. Wśród bezrobotnych najliczniejsze grupy zawodowe stanowią osoby bez zawodu, sprzedawcy, technicy ekonomiści, krawcy, murarze, ślusarze, kucharze, stolarze, technicy prac biurowych i technicy informatycy. Z drugiej strony, w rejonie Lęborka najłatwiej o pracę agentom ubezpieczeniowym, barmanom, cieślom, doradcom finansowym, fizjoterapeutom i kelnerom.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz