praca w województwie pomorskim

Kościerzyna

Kościerzyna to miasto powiatowe, siedziba powiatu kościerskiego, położone w centralnej części województwa pomorskiego, 55 km na południowy zachód od centrum Gdańska. Miasto leży w południowej części Pojezierza Kaszubskiego na Kaszubach i otoczone jest przez jeziora – Gałęźne, Kapliczne i Wierzysko. Kościerzyna zajmuje powierzchnię 15,8 km2, a jego populacja wynosi 23 tysiące osób.

Gospodarka Kościerzyny bazuje na ponad 2 tysiącach podmiotów gospodarczych, stanowiących głównych pracodawców w mieście. Są to przede wszystkim niewielkie przedsiębiorstwa z branży handlowej i usługowej działające na rynku lokalnym. Ze względu na walory przyrodniczo – krajobrazowe ważnym sektorem gospodarki kościerskiej jest turystyka, agroturystyka i rolnictwo. Wśród firm produkcyjnych dominują zakłady związane z przetwórstwem drewna, przetwórstwem żywności oraz budownictwem. W sektorze handlowo – usługowym przeważają niewielkie sklepy, warsztaty ślusarskie i samochodowe, stacje paliw oraz firmy świadczące usługi remontowo-budowlane. Aktualne oferty pracy z regionu Kościerzyny znaleźć można na Praca Kościerzyna.

Powiat kościerski charakteryzuje się średnim poziomem bezrobocia wśród lokalnej społeczności. W lutym 2013r. na 100 aktywnych ekonomicznie osób w regionie przypadało 16,7 osób bezrobotnych. Wartość ta jest o 2,1% większa od średniej stopy bezrobocia w całym województwie pomorskim.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz