praca w województwie pomorskim

Gdańsk

Gdańsk jest największym miastem województwa pomorskiego, stanowiącym jednocześnie jego stolicę. Położony jest nad Morzem Bałtyckim, nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Stanowi ważne centrum oświatowe,  kulturalne i gospodarcze północnej Polski. Miasto, zamieszkałe przez 460,5 tysiąca osób, zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności i szóste miejsce pod względem zajmowanej powierzchni – 261,9 km².

Jako największe miasto województwa stanowiące ważny węzeł transportowy i jedno z trzech miast Aglomeracji Trójmiasta, Gdańsk jest celem migracji zawodowej wielu mieszkańców województwa pomorskiego. Miasto kusi chłonnym rynkiem pracy, niską stopą bezrobocia (7,2% według danych statystycznych z końca lutego 2013r.) i dużymi możliwościami rozwoju.

Na zatrudnienie w Gdańsku mogą liczyć przedstawiciele wszelkich branż i specjalności oraz osoby posiadające różne kwalifikacje – od sprzątaczek i kierowców po kierowników wysokiego szczebla i specjalistów. Na terenie miasta swą działalność prowadzi ponad 65 tysięcy podmiotów gospodarczych, reprezentujących sektor prywatny i publiczny, w tym branżę handlową, usługową, przemysłową i rolnictwo. Średnie miesięczne wynagrodzenie w tym mieście kształtuje się na poziomie 4200 zł brutto.

Osoby poszukujące zatrudnienia w Gdańsku aktualne oferty pracy mogą znaleźć na stronie Praca Gdańsk.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz