CV

Z takim CV pracę masz jak w garści

Ważne jest to, aby w CV wyeksponować swoje atuty w taki sposób, żeby pokazać pewność siebie, ale też się nie wywyższać. W życiorysie należy wyraźnie przedstawić swoje mocne strony, ale też przy tym pokazać chęć na naukę oraz uzyskanie nowych umiejętności. W CV warto zastosować zasadę odwróconej chronologii. To sprawdzi się również w przypadku pracowników z województwa pomorskiego.

Na samej górze CV powinny znaleźć się te najbardziej pożądane przez potencjalnego pracodawcę obejmowane stanowiska. To bardzo ważne, aby pokazać się od strony profesjonalisty z odpowiednim doświadczeniem. Rekruterzy bez wątpienia zwracają również uwagę na oryginalność. W takim przypadku istotne jest to, aby na przykład zdecydować się na umieszczenie w dokumencie podsumowania zawodowego, gdzie można przedstawić swoje cele do zrealizowania, ale i również pokazać swój dorobek zawodowy.

Jeśli udało Ci się zdobyć jakąś nagrodę związaną z Twoją branżą – również o tym wspomnij. To pozwoli Ci się wyróżnić spośród dziesiątków kandydatów. W takim dokumencie należy zachować umiar. Forma nie powinna dominować nad samą treścią życiorysu. Zrób wszystko co w Twojej mocy, aby całość prezentowała się bardzo przejrzyście, a przede wszystkim aby była czytelna już na pierwszy rzut oka.

Nie zapominaj o tym, aby Twoje CV było aktualne. Zostaw informacje podstawowe, czyli te kluczowe, ale zmieniaj takie elementy jak umiejętności oraz kompetencje. W końcu to od firmy zależy to, czy bardziej mu zależy na pracowniku dynamicznym czy raczej świetnie współpracującym z grupą. Możesz posiadać bardzo wiele cech przydatnych w danym zawodzie, ale niekoniecznie będą one w danym momencie niezbędne dla konkretnego pracodawcy. To również przemyśl.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz