praca w województwie pomorskim

Wejherowo

Osoby poszukujące zatrudnienia w Wejherowie i okolicach aktualne oferty pracy mogą znaleźć na Praca Wejherowo, w Powiatowym Urzędzie Pracy i w wejherowskiej prasie.

Wejherowo to miasto powiatowe, siedziba powiatu wejherowskiego, położone w północnej części województwa,  na pograniczu Pojezierza Kaszubskiego i Pradoliny Redy–Łeby. Co ciekawe, miasto stanowi element Małego Trójmiasta Kaszubskiego i jest częścią aglomeracji gdańskiej.

Stopa bezrobocia w powiecie wejherowskim jest wyższa od średniej stopy panującej zarówno w województwie pomorskim jak i w całej Polsce. W lutym 2013r. procentowy udział osób bezrobotnych w ogóle aktywnych ekonomicznie w regionie wynosił 18,2%. Wśród bezrobotnych przeważają kobiety, a główne grupy stanowią osoby długotrwale bezrobotne i nie posiadające kwalifikacji.

Wejherowo, jako stolica Kaszub, pełni ważną funkcję turystyczną w województwie. W turystyce, branży gastronomicznej, hotelarskiej i usługach zatrudnienie znalazła duża część lokalnej społeczności. Poza tym, w Wejherowie rozwija się też drobny przemysł rolno-spożywczy i branża budowlana. Na zatrudnienie w Wejherowie i okolicach mogą liczyć głównie pracownicy usług osobistych, sprzedawcy, pracownicy gospodarczy i pracownicy obsługi biurowej.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz