praca w open space

Pracujesz w open space? Musisz poznać te zasady

Coraz więcej firm decyduje się na zastosowanie biur w typie open space. Pracownicy chwalą sobie te rozwiązania, ponieważ umożliwia to łatwą komunikację między nimi. Jednak warto pamiętać o tym, że pracując w takich warunkach, na otwartej przestrzeni, powinno się zachować odpowiednie zasady.

Czego unikać w open space?

W takim biurze prywatność i cisza będą podstawą. Rozmowy współpracowników mogą być bardzo rozpraszające, dlatego istotne jest to, aby wszelkie prywatne rozmowy odbywać poza miejscem pracy. Jeżeli musisz wykonać telefon, rozmawiaj ściszonym głosem lub wyjdź na korytarz.

Lepiej pomiń jedzenie tych potraw, który mają intensywne zapachy. Niemile widziane będzie także mlaskanie oraz chrupanie. To na pewno nie wpłynie pozytywnie na Twój wizerunek. Podobnie będzie z poprawianiem makijażu przy biurku, czy też używaniem perfum. Niektóre zapachy mogą być duszące i nie podobać się pozostałym pracownikom. Dlatego lepiej unikać takich sytuacji.

Każde pomieszczenie powinno być również regularnie wietrzone. Złym nawykiem jest także podbieranie cudzych długopisów, czy też kartek. Lepiej nie zaglądaj też w notatki swoich współpracowników. Jest to najzwyczajniej w świecie niegrzeczne. Jeżeli będziesz czegoś potrzebować od kolegi, na przykład właśnie długopisu – po prostu go o niego poproś.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz