kompetencje

Poznaj kompetencje, którą pozwolą Ci znaleźć pracę

Nawet w województwie pomorskim mogą zdarzyć się sytuacje, w których szukanie pracy zacznie sprawiać trudności. Tak się składa, że pracodawcy coraz częściej oprócz umiejętności twardych oczekują od swoich przyszłych pracowników również rozwiniętych kompetencji miękkich. To pozwala na szybą reakcję na zmieniające się otoczenie.

Na osoby z jakimi kompetencjami czekają firmy? Bardzo istotna jest otwartość na kontynuację nauki oraz stały rozwój. Idealny pracownik musi inwestować w swój własny rozwój. Bycie na bieżąco z branżowymi nowinkami, czy też posunięciami konkurencji będzie miała pozytywny wpływ na pracę firmy.

Kolejną istotną cechą jest orientacja na klienta. W końcu bardzo wiele firm jest uzależnionych od klientów. Liczy się ich liczba, rodzaj, a nawet usługi oraz produkty, którymi ci są zainteresowani. Pracownicy muszą być otwarci na zmiany, które zachodzą w poszczególnych branżach. Powinni cechować się otwartością na potrzeby zarówno obecnych, jak i potencjalnych klientów. Ważna jest także zdolność adaptacji. Szybkie dostosowywanie się do następujących zmian jest bardzo potrzebne. To wręcz nieodłączny element współczesnego świata.

Co jeszcze? Z pewnością umiejętności komunikacyjne oraz interpersonalne. Pracownik powinien czuć się pewnie podczas rozmowy z osobami, które zajmują poszczególne stanowiska. Muszą odpowiednio dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz przekonaniami. Pracodawcy chcą, aby ich pracownicy posiadali szacunek dla pomysłów współpracowników. Inne inicjatywy mogą być lepsze, bądź gorsze, jednak w wielu firmach różnorodność myśli i poglądów jest bardzo ważna.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz