mycie rąk

Jak zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem w pracy?

Przedsiębiorcy w całej Polsce robią wszystko, co w ich mocy, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem w ich firmach. Czy rzeczywiście jest to możliwe? Sprawdzamy.

Przedsiębiorcy z województwa pomorskiego starają się jak najbardziej zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem w ich miejscu pracy. Robią zatem wszystko, co w ich mocy, aby uchronić swoich pracowników przed chorobą oraz przed kwarantanną. To bowiem mogłoby się skończyć między innymi przestojem w konkretnej działalności gospodarczej, a tym samym ze sporymi stratami. Właśnie dlatego wiele firm stosuje wszystkie możliwe środki ochronne.

Jak zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem?

Przede wszystkim pracownicy powinny pracować w jak najbardziej oddalonych od siebie miejscach. Idealnie, gdyby każdy z nich miał do dyspozycji swoje własne pomieszczenie, choć oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Jeżeli pracują oni w jednym pomieszczeniu, powinni być oddzieleni od siebie specjalnymi pleksami. Dodatkowo mogą nosić również przyłbice.

Ważne jest to, aby poszczególne pomieszczenia były cyklicznie dezynfekowane. Dobrym pomysłem jest również ozonowanie, które zabija wszelkie drobnoustroje.

To jednak nie wszystko, ponieważ pracodawca powinien zobligować swoich pracowników również do częstej dezynfekcji dłoni, dzięki czemu zminimalizują oni ryzyko roznoszenia koronawirusa. Oczywiście przy wejściu do każdej firmy powinien znaleźć się środek dezynfekujący, który pracownicy, a także klienci mogą, a nawet powinni używać regularnie, nawet przy każdym wejściu do budynku.

Informacje o autorze

Sebastian

Napisz komentarz